Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 183 ziyaretçi çevrimiçi

 

Sial Middle East Gıda Fuarı
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Gıda fuarı olarak Uluslararası düzenlenen Sila fuarlarının Abu Dabi ayağına Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) organizasyonunda, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı desteğiyle Abu Dabi'de düzenleniyor...

 

KTSO Basın Danışmanı Hüseyin Ezgin’in verdiği bilgiye göre, Abu Dabi’de 8’incisi düzenlenen fuara bu yıl 900’ün üzerinde firma, 30 ülkeden katılım gerçekleştiriyor.

 

Fuar, 12-14 Aralık tarihleri arasında saat 10.00-18.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak fuarı 16 bin profesyonel iş insanının ziyaret edeceği tahmin ediliyor. Her türlü gıda ürününün sergilendiği fuarda ayrıca gıda ile ilgili birçok konferans ve sunun da yer alıyor.

 

Bu arada, Onan Frozen Food Ltd’nin geliştirerek ürettiği “Maestro Pizza Tost” markalı ürünü inovatif ürünler arasına girdi.

 

“North Cyprus” markası altında düzenlenen standın sorumluluğunu KTSO Fuarlar Koordinatörü Çağlar Türk ve yardımcılığını Hüseyin Ezgin yaparken, Sanayi Dairesi Müdürü Salih Gökpınar katılımcılara destek ve çalışmaları yerinde görmek amacıyla standa görev alıyor. Bu yıl fuara ilk kez Onan Frozen Food Ltd. ve Mardo Dondurmaları da katıldı. Fuarın açılışının ardından Kuzey Kıbrıs standını Türkiye’nin Abu Dabi Büyükelçisi Can Dizdar ziyaret ederek katılımcılarla tek tek görüştü ve üretimleri hakkında bilgi aldı. Standı ayrıca KKTC Abu Dabi Temsilcisi Zeliha Khashman da ziyaret etti.

 

Kahve, helva, dondurma, geleneksel unlu mamuller ve hellimin tadımının da yaptırıldığı 124 metrekarelik şemsiye stant çatısı altında 9. Holde yer alan firmalarımız şunlar:

 

“Mardo Dondurma, Onan Frozen Food Ltd., Akgöl Sütçülük ve Sanayi Ltd, Defne Helva, Koop Süt, Avunduk Süt Ürünleri (Meriç), Helvasan Ltd., Old Jhon Ltd (Girne Con Kahve), Gülgün Süt Ürünleri Ltd. ve Con Trading Ltd. (Lefkoşa Con Kahve).”

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!