Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 183 ziyaretçi çevrimiçi

 

Marka Festivali’nde 190 Konuşmacı
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

 

Tolgahan Sayışman, Eric Willems, Dr. Berk Çağdaş, Mehmet Çalışkan, Ömer Karahan ve Seyhan Erdağ gibi konuşmacılar, 3. Ankara Marka Festivali'nin kapanış gününde, binlerce Ankaralı'yı ATO Congresium'da ağırladı.

THY ana sponsorluğunda ve Çalık Holding festival resmi sponsorluğunda gerçekleşen 3. Marka Festivali'ne üç günde 21 bini aşkın ziyaretçi giriş yaparak, 190 konuşmacı ve panelisti ağırlayan 15 salonu tıklım tıklım doldurdu.

 

ÇOK SES GETİREN HABER

Gerçekleşen, 'Magazinin Mutfağı' panelinde dedikodunun magazinle ilişkisi ve sosyal medyanın magazin haberciliğine etkisi konuşuldu. Panelin moderatörü, magazinin duayenlerine en çok ses getiren haberlerini sorunca Ömer Karahan,"Benim bu yıl üzerinde bayağı çalıştığım, hatta yazılım bile yaptıracak kadar uğraştığım bir proje oldu. Müzikle uğraşan sanatçı dostlarımızın YouTube tıkı almalarıyla ilgili bir haberim vardı. Günlerce yazıldı çizildi. Hatta birçok sanatçı benim yanımda yer aldı bu konuda. Bazıları tabi üzüldü. Sentetik olan haberleri, raporları yansıttım" diye konuştu. Sempatisiyle sevenlerin gönlünü bir kez daha fetheden Tolgahan Sayışman ise oyunculuğa figüranlıkla başladığını anlattı. Sayışman, "2018 yılbaşı ile ilgili bir planınız var mı? sorusuna esprili bir dille yanıt verdi: "Almeda Hanım'la planlarımız bitmiyor bizim. Kendisi dünyayı gezmeyi seven bir insan olduğu için bitmiyor hiç. Planları genelde artık kendisi yapıyor ben de sadece uyguluyorum."

 

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!