Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 114 ziyaretçi çevrimiçi

 

Japon Gıda Devi Türkiye Yatırımlarını Artıracak
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Kemal Kükrer ve Bizim Gıda'yı satın alan Japon gıda şirketi Ajinomoto, Türkiye'deki yatırımlarını büyütmek istiyor. Şirket; Ortadoğu, İran, Kuzey Afrika, Balkanlar ve Rusya pazarları için Türkiye'yi bir üs olarak görüyor.

Japonya'da 1909 yılında kurulan gıda şirketi Ajinomoto, Türkiye'de büyümeyi hedefliyor. Şirketin Türkiye'deki mevcut yatırımları 500 milyon liranın üzerinde.

 

Şirket; 2013 yılında Kemal Kükrer markasıyla sirke, nar ekşisi gibi sıvı soslar üreten Kükre Gıda'nın yüzde 50 hissesini satın almıştı. Bizim Mutfak markasıyla hazır çorba, çeşni ve toz tatlı üretimi yapan Örgen Gıda'nın hisselerini Yıldız Holding'ten 2017 Nisan ayında alan Ajinomoto, aynı yılın ağustos ayında da Kükre Gıda'nın kalan hisselerinin sahibi olmuştu.

 

Ajinomoto'nun yeni hedefi Türkiye'yi bölgesel üs haline getirerek yakın pazarda büyümek.

 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Örgen Gıda ve Kükre Gıda İcra Kurulu Başkanı Sinan Altun; Ajinomoto'nun işletme kârının yüzde 49'unun Japonya, yüzde 41'inin 'five stars' olarak adlandırdığı Tayland, Vietnam, Filipinler, Endonezya ve Brezilya, yüzde 8'inin Kuzey Amerika ve Avrupa, yüzde 2'sinin ise 'rising stars' olarak adlandırdıkları Türkiye'nin de içinde bulunduğu Ortadoğu, Afrika, Hindistan bölgesinden geldiği bilgisini verdi.

 

Altun, "Türkiye'nin de içinde bulunduğu bu bölgede yatırımlar yeni başladı. Hedefimiz 2020 yılında bu bölgeden gelen yüzde 2'lik kâr oranını yaklaşık 4 katına çıkarmak ve globalde gıda ve içecekte dünyanın ilk 10 markası arasına girmek. Ajinomoto, Türkiye'yi 'rising star' olarak adlandırdığı bölgenin merkez üssü olarak görüyor. Temel hedefimiz, 5 yıl içinde Türkiye'yi bölgesel üretim üssü haline getirmek. Türkiye; Ortadoğu, İran, Kuzey Afrika, Balkanlar ve Rusya için bir üs olacak" diye konuştu.

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!