Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 41 ziyaretçi çevrimiçi

 

ISI YALITIMINDA YENİ MALZEMENİN ADI NENE TEKNOLOJİ
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Hasan Yılmaz Tokuş ve Mevlüt Aydın tarafından üretilen inşaat malzemesi ısı kayıplarını ve yüksek yakıt giderlerini en aza indirecek.


Volkanik, doğal, organik ve inşaat sektöründe olmayan bir malzeme olduğunu söyleyen Hasan Yılmaz Tokuş, Özel karışımdan elde edilen bu mucize malzeme ile ürünün sıcak-soğuk geçirmediği gibi ses de geçirmediğini anlattı.

1200 DERECE YANMAYAN BİR ÜRÜN

Adres Patent’i ziyaret eden iş ortakları Hasan Yılmaz Tokuş ve Mevlüt Aydın, kendileri hazırladıkları inşaat malzemesine 600 derece ısı vererek ürünün yanmadığını uygulamalı olarak gösterdiler.

Adres Patent Merkezinde gerçekleşen görüşmede ürünü anlatan ortaklar, yazın güneş ışığından gelen sıcaklığın içeriye geçmeyeceğini, kışın da dışardan gelen soğuğun içeriye geçmeyeceğini anlattılar.

Mantolama sisteminin yandığını, strafor yanarak çıkaracağı kokunun insanı zehirleyerek öldüreceğini belirten Tokuş, ürettikleri ürünün saman ve volkanik malzemeden yapıldığını, “bu ürünü kullanarak ömür boyu kullanılabilecek volkanik doğal bir mermer türü malzeme ile binanızı kaplamış olacaksınız” dedi.

NENE TEKNOLOJİ

Nene teknoloji verdikleri ürünün özelliklerini aktaran iş ortakları, tamamen volkanik malzemelerle oluşturdukları malzemenin, ısı ve ses yalıtımı konusunda başarılı sonuç aldıklarını aktardılar.

Hasan Yılmaz Tokuş, “Bu malzemeyi biz volkanik doğal malzemeden binaların dışına mantolama şeklinde tamamen doğal yanmaz, ses ve su geçirmez ayrıca %70 ısı tasarrufu yapacak malzeme ürettik. Tamamen volkanik malzemelerden oluşturduk, içerisinde saman var. Samanı Mimar Sinan gibi işledik. Mimar Sinan’ın 462 sene evvel uyguladığı sistemin modernize edilmiş şeklidir. Mimar Sinan o zor şartlarda yapmış olduğu malzeme ses geçirmiyor, su geçirmiyor ve yanmayan bir malzeme üretmiş. Biz de 15-16 sene uğraşarak bu malzemeyi tatbik edecek duruma geldik. Doğada zehirli gaz çıkarmıyor, ultraviyole ışınları bu ürüne yansıdığı zaman birçok malzeme gibi yoğuşma yapıp bakteri üretip, bakteriyi mikroba dönüştürüp içerisinde yaşayan insanları hastalık getirdiği malzemeyi yok ediyoruz. Ayrıca doğaya da faydası olan bir malzeme… Yangında, depremde de oldukça insanlığa katkı sağlayacak bir malzeme. Beton ile kıyaslanınca 5/1’i ağırlığında, böylece betonlaşmanın verdiği zararı da engelleyecek çevre dostu inşaat bir malzemesi. Biz bu ürünün tuğlasını, kiremidini üreteceğiz” dedi.

İnşaatlarda kalfa ve usta olarak çalıştığını söyleyen Mevlüt Aydın, “Birçok malzeme kullandım hepsi fiyasko, tamamında kimyasal var. Eskiden nenelerimiz zamanında kullanılan saman, kil ile çok sağlıklı yaşıyorduk. Kars’a giderek Rusların yaptığı evleri ve baca sistemlerini inceledim. Mimar Sinan’ın eserlerini inceledim. Deneme yanılma yöntemi ile tecrübe sahibi olduk.  Ar-Ge çalışmaları yaptık, 15 senedir ciddi harcamalar yaptık ve çok şükür başardık ve ürünü elde ettik. Biz dedik ki bu işe duyarlı iş adamlarına sağduyuya çağırıyor ve bu işe eğilmelerini istiyoruz. Ailemize vakit ayıramadık, emeğimiz ve kendi imkanlarımızla üretime geçtik. Kumburgaz’da kendi yerimizde malzememizi hazır hale getirdik. Kışın doğalgaz kullanımı tasarrufu yaptıracak, yazın ise klima kullandırmayacak. Türk mucitleri ve Türk ürünü olarak ülkemize armağan ediyoruz. Vatandaşımıza böyle bir imkanı sunuyoruz. Amacımız da buydu ve sonuca ulaştık” açıklamasını yaptı.

Binaların statiğini bozmayacak bir malzeme ürettiklerini belirten Hasan Yılmaz Tokuş, fiyatların da çok uygun olduğunu ürünün ciddi bir pazarı olduğunu söyleyerek, “Gözünüzün görebildiği tüm binalara yapılabilir. Yüzyıllarca aşınmayan bir malzeme olduğu için de birkaç yılda verdiği parayı kurtarır. Hatta bu ürünü Arabistan’da, Rusya’da, Etiyopya’da, tuzlu ve rüzgarlı havada 3-4 yılda dış cephesinin aşındığı Kaliforniya bile kullanılabilir” dedi.

Hasan Yılmaz Tokuş’a mail adreslerinden ulaşabilirsiniz…

Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!