Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 46 ziyaretçi çevrimiçi

 

“DÜNYADAKİ EĞLENCE ANLAYIŞINI DEĞİŞTİRECEĞİZ”
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

İnsana izleten değil yaşatan teknoloji hizmeti sunan ve “eğlence anlayışını değiştireceğiz” diyen CİNEBOX’ın kurucusu Mehmet Eyyüp Aman ile sektörü konuştuk.

 

Mehmet Eyyüp AMAN Bey, bize öncelikle kendinizi tanıtır mısınız? Mehmet Eyyüp AMAN kimdir?

 

1989 İstanbul doğumluyum baba mesleği pazarcılığı 7 yaşından 14 yaşına kadar sürdürdüm sonrasında okul hayatıma odaklandım üniversite bittikten sonra kokartlı rehberlik yaptım 3 yıl asyada sürdürdüğüm bu mesleğimi 2012 senesinde sonlandırdım. Türkiye'ye geldiğimde kısa bir süre e-ticaret yaptıktan sonra Chocoworld markasını kurdum Çikolata şelalesi dahil herşeyi kendimiz ürettik ve şu anda Chocoworld markası ile 7 farklı ülkede 54 şube ile hizmet veriyoruz. Chocoworld markasından sonra Cinebox'ı kurdum Cinebox 3 yıllık mazisi olan bir marka ve çok hızlı büyüdü şu an 27 farklı ülkede 247 şube ile hizmet veren bir marka konumundadır.

 

CİNEBOX nedir?

 

Cinebox insanlara filmi izleten değil yaşatan bir teknolojidir, Sanal gerçeklik kavramını sonuna kadar insanlara aktaran adeta kişiyi izlediği filmin veya oyunun başrol kahramanı yapan bir sistemdir, Cinebox Sanal gerçekliğin Dünyadaki ortak adıdır.

 

“İşinizi bugün kurun” sloganınız ne anlama geliyor?

 

İşinizi bugün kurun sloganımız cinebox yatırımı yapmak isteyen bir yatırımcının aynı gün işlemleri bitirip işini aynı gün içerisinde kurabileceği anlamına gelir, yani büyük bir operasyon gerektirmeyen dekorasyon olmadan aynı gün standın kurulabileceği ve yatırımcının beklemeden yatırdığı paranın geri dönüş startını vereceği anlamına gelir

 

İçeriğini de konuşalım… Bize ürünlerinizi anlatır mısınız?

 

Cinebox 16 farklı VR ürününü kendi bünyesinde üreten türkiyede ve çinde %100 türk yatırımı olan fabrikalarda üretim yapan bir markadır, cinebox'ın her ürünü kendine has özelliklere sahiptir, ürünlerimizin içeriği oyun ağırlıklı ve film üzerinedir, örneğin cinebox Multiplayer adlı cihazımızda iki farklı oyuncu aynı oyun içerisinde arkadaşıyla boks maçı yapabilir veya cinebox racing adlı cihazımızda iki farklı oyuncu aynı oyun içerisinde yarışabilir.

 

Neden sizi seçi tercih etmeliler?

 

Çünkü biz dünyanın 1 numaralı sanal gerçeklik markasıyız, çünkü biz dünyanın en sağlam sanal gerçeklik cihazlarını üretiyoruz. Biz sadece cihaz satan bir firma değil cihaz sattıktan sonra yatırımcı daha çok nasıl para kazanırı düşünüp ona göre yatırım yapan bir markayız.3

 

 

Hangi şehirlerde varsınız?

 

Türkiye’de 52 şubeyle 30'dan fazla ildeyiz. Şube Listemize Web sitemizden ulaşılabilir.

 

“Bayim Olur musun?” fuarına katıldınız, değerlendirir misiniz?

 

Bayim Olur musun Fuarı dünyanın en prestijli bayilik fuarı ve bu anlamfa çok sağlıklı ve güzel geri dönüşler alıyoruz fuarda 2. senemiz ve çok verimli geçiyor buraya gelen yatırımcılar veya marka arayışı içerisinde olan kişilere doğru markayı ve yatırımı göstermek için en iyi platformlardan bir tanesi

 

Franchising sürecinizden bahseder misiniz?

 

Cinebox olarak franchising sürecimiz oldukça basit ilerliyor bir gıda operasyonu olmadığımız için başlangıç oldukça hızlı oluyor bir sözleşmemiz var yatırımcı bunu okuyor ve imzalıyor sonrasında belirlenen lokasyonda CINEBOX açılışı yapılıyor ve yatırımcı kazanmaya başlıyor.

 

Adres Patent ile ilgili marka – patent sürecinizi anlatır mısınız?

 

Adres patent ile marka tescil başvurumuzu ve stand tasarım tescilimizi aldık süreç adres patent kanadında oldukça profesyonel ve hızlı ilerliyor iş takiplerine oldukça iyi yapıyorlar ve bizler cihaz üreten bir marka olarak tasarım tescillerimizi Adres Patent ile yapmaya devam edeceğiz.

 

Son olarak bir mesajınız var mı?

 

Cinebox olarak dünyadaki eğlence anlayışını değiştireceğimize bu röportajda söz veriyorum.

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!