Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 142 ziyaretçi çevrimiçi

 

26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Adres Patent, Patent Haftasını kutluyor...

Patent, tarım dahil sanayinin herhangi bir dalında yapılan buluş  ve geliştirmeyi korumak amacıyla devletlerin kişi ve ticari kurumlara belirli bir süre için vermiş olduğu imtiyazdır.

 

Patent Haftası, 26 NİSAN FİKRİ MÜLKİYET HAFTASI; tüm dünyada kabul edilen marka, patent gibi fikri hakların önemini açıklamak, topluma bunu yaymak ve toplumu bilinçlendirmek, farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan organizasyondur.

 

Bu haftada toplumun genç nüfustan başlamak üzere ve özellikle üniversite öğrencileriyle akademisyenler üzerinde farkındalık oluşturmak amaçlanmaktadır. Patentin önemi ve neden gerekli olduğu bu haftada özellikle vurgulanmaya çalışılmaktadır. Gelişmiş ülkelerde patente ve patentli ürünlere verilen önem bunun topluma faydası ve en önemlisi ülke ekonomisine katkısı nitelikli katma değerli üretim için olmazsa olmazdır.

 

Ülkemizin gelişip daha güçlü olabilmesi için katma değerli  ürünler ve teknoloji ihracatı için patentli ürünler çıkartmak gerekmektedir. Nitelikli üretim, nitelikli teknoloji ve daha nitelikli insanlar için patente önem vermemiz gerekmektedir. Bunun için 26 Nisan Patent Haftasının önemini daha fazla insana anlatmamız gerekmektedir, geleceğimiz için…

 

Furkan Akakuş

Adres Patent Yurtdışı Belgelendirme Uzmanı

 

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!