Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 133 ziyaretçi çevrimiçi

 

KADIKÖY'DEN YURT DIŞINA AÇILAN MARKA
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

1999 yılında kurulan HAPPYMOON'S GRUP'un Kadıköy'den Yurt Dışına açılan hikayesi...

Kadir KUTLUAY’ı tanıyabilir miyiz?

 

Kariyer hayatıma 1997 Yıllında Honda Motor A.Ş ‘de Satış Sonrası hizmetlerde başladım. Sırasıyla Satış Sonrası hizmetler Ülke müdürlüğü, İnsan kaynakları ve İdari işler Müdürlüğü, Satış & Pazarlama Müdürlüğü ve Operasyonlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığının ardından FF Steel Ltd.co Demir Çelik Fabrikasının Genel Müdürlüğü sonrasında Ekim 2016 yıllında Happy Moons Ailesine katıldım. Lisans eğitimi Ekonometri Lisan üstü eğitimi ise Finans üzerinde yaptım.

 

Happy Moon’s’un hikayesini anlatır mısınız?

 

İlk olarak 1999 yılında Kadıköy'de hizmet vermeye başlayan Happy Moon’s, Konuklarını kendi evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlayarak, kaliteli ve taze ürünleri, hijyen kurallarına uyarak, en kısa zamanda en lezzetli halleriyle ulaşılabilir lüks kavramını restoran ve kafe işletmeciliğine uygulayarak dünya markası olma misyonuyla yolla çıkmıştır.

 

Happy Moon’s nerelerde var?

 

Eklektik bir menü yapısına sahip olan Happy Moon’s Cafe İtalyan, Meksika, Amerika ve lokal lezzetleri den oluşan Menümüz 200’ün üzerinde çeşide sahip “7/24 ve 08:00 den 24:00’e kadar işleyen bir yapımız vardır. Şubelerimiz, sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinin yanı sıra insanların gelip kahvelerini içebilecekleri, 20’ nin üzerinde günlük üretilen pastalardan yiyip iyi vakit geçirebilecekleri ev ve iş yeri dışında üçüncü bir adrestir.

 

Kaç şubeye ulaştınız? Yurt dışı hedefiniz var mı?

 

Bugün itibariyle 18 şube sayısına ulaşarak 2015 yıllından bu yana şube sayısında %320 artış göstererek 2017 yıllında ortalama 6 milyon kişiye ürünlerimizi lezzet tutkunlarıyla buluşturmaya devam etmektedir.

 

Büyüme ve gelişme yönünde Hızlı bir ivme gösteren Happy Moon's önümüzdeki orta dönemli büyüme planında şube sayını yurt içinde 35 adete ulaşmayı hedeflemektedir.  Yurtdışı da ise Suudi Arabistan’ın en büyük AVM ve Perakende şirketlerinden bir olan AL HOKAİR Grup’la 5 yıl içinde 20 şube açılması yönelik Ön anlaşma yapmıştır. İlk iki şubesini Riyad açmayı planlamaktadır. Ayrıca İran da iki önemli yatırımcı grupla da Master Franchise anlaşması için görüşmelerimiz devam ediyor.

 

Diğer restoranlardan farkınız ne?

 

Happy Moons olarak müşterilerimize sadece yemek yenen bir yerin olması dışında şubelerimizde vakit geçirdikleri süre içinde rahat bir ortam sunmaya çalışmaktayız.

 

Bizim için en önemli konulardan birisi müşterilerimizin ihtiyaç duydukları an yanlarında olmak ve isteklerini en kısa sürede yerine getirmektir. Tabi ki bunları yaparken de verilen hizmetleri en uygun fiyatlarla verebilmektir.

Kısacası konforlu bir ortamda, içten davranarak en taze ve hijyenik ürünlerimizi en kısa sürede ve mümkün olan en uygun fiyatla sunmaya çalışmaktayız.

 

Marka çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

 

Yılların birikimini aynı segmente fakat farklı kulvarlar açarak geliştirmek istiyoruz. Bu yıl içerisinde Manhattan Cafe adı altında kahve şubelerimizi açmaya başladık, aynı zamanda gene bir cafe & restorant olarak özellikle Anadolu şehirleri için düşündüğümüz yeni bir markamızı da hayata geçireceğiz.

 

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!