Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 55 ziyaretçi çevrimiçi

 

Japon heyet: Rize Çayı Ülkemizde Sevilen Marka
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

JAPONYA’nın Türkiye Büyükelçisi Akio Miyajima, Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ı ziyaret etti.

 

Büyükelçi Miyajima, Türkiye’de ki görevine 9 ay önce başladığını belirterek; “Görev sürem içerisinde Türkiye’de birçok yeri ziyaret etme fırsatı buldum ve ziyaret ettiğim her yer kendine özgü güzellikleri bünyesinde barındırıyor. Rize ise daha farklı bir güzel” dedi. Büyükelçi, Türkiye’de Japonya imajının olumlu olduğunu, kendisinin görevde bulunacağı süre içerisinde bu olumlu imajı daha da iyi noktaya getirmek için gayret sarf edeceğini sözlerine ekledi.

 

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Japonya Büyükelçisi Miyajima’yi ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek; “Rize ile Japonya, bilhassa coğrafi açıdan birbirine çok benzemekte. Rize’nin en önemli değeri çay ve Japonya’da ki çay kültürü de herkesçe malum. Dünyada hiçbir kimyasal ürün kullanılmadan üretilen tek çay, Rize çayıdır. Yakın zamanda tam anlamıyla organik çay tarımına geçmeyi hedefliyoruz. Organik çay tarımına geçince, Rize çayının ihracat imkanları da artacaktır. Bu süreçte, Japonya pazarında da hak ettiği yeri alacağımızı ümit ediyoruz” dedi.

 

Rize’nin organik tarım ve turizm konusunda birçok avantaja sahip olduğunu belirten Vali Bektaş, “Kaçkar Dağlarının kuzey yamaçları gerek organik tarım, gerekse turizm açısından önemli kaynaklara sahip. Bölgede turizmin gelişmesi için gerekli altyapı ve üstyapı çalışmalarımız devam ediyor. Kaçkar Dağlarında, Ayder Yaylası merkezli Türkiye’nin en büyük kayak tesisinin yapılması konusunda, ihale aşamasına gelmiş bulunmaktayız. Rize-Artvin Havalimanının inşasına başlandı ve yüzde 30’u tamamlanmış durumda.  Karadeniz Duble Yolu ve Ovit Tüneli tamamlanarak ulaşıma açıldı. Bu yatırımlar her anlamda bölgemizin çehresini değiştirecek ve olumlu katkılar sağlayacaktır” dedi ve Rize’nin Kafkasya bölgesine yakın olduğunu belirterek, Kafkasya ve turizm konusunda her türlü aktivitede Japonya ile müşterek hareket etme konusuna açık olduklarını belirtti.

 

Büyükelçi Miyajima, Rize çayının Japonya’da bilinen ve sevilen bir marka olduğunu, Rize-Artvin Havalimanının tamamlanmasıyla Japon turistlerin bölgeye olan ilgisinin artacağını belirtti. Ziyaretin son bölümünde Vali Bektaş, Büyükelçi Miyajima’ya harita üzerinde Kaçkarlarda kurulması planlanan kayak tesisi hakkında bilgilendirmelerde bulundu ve kendisine Rize çayı hediye etti.

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!