Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 124 ziyaretçi çevrimiçi

 

Gastronometro’nun ilham veren mutfak ürünleri Metro’da satışta
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Metro Türkiye, mutfak kültürünün gelişimine katkı sağlamak ve şeflerin potansiyelini ortaya çıkarmak amacıyla kurduğu gastronomi keşif platformu Gastronometro’nun ilham veren dokunuşlarını lezzet tutkunları ile buluşturuyor.

Gastronometro’nun şeflerin dünyasından mutfak teknikleri videolarında kullandığı mutfak ürünleri artık Metro Güneşli mağazasında.

Türk gastronomisine yatırımlarını kesintisiz sürdüren Metro Türkiye, Gastronometro mutfağında şeflerin kullandığı mutfak ekipmanlarından oluşan ürün serisini Güneşli mağazasında satışa sundu. Yaklaşık 100 çeşit ürünün yer aldığı seri, kendinizi çok özel hissettiğiniz “fine dining” restoranların sunumlarında kullanılan renkli özel tabaklardan tütsüleme makinesine, mutfakta çok sık kullanılan krema torbasından yapay havyar aparatına kadar çeşit çeşit üründen oluşuyor.

Halen Güneşli Metro mağazasında yer alan, zamanla daha da zenginleştirilecek olan Gastronometro mutfak ekipmanlarının gelecekte Metro mağazalarındaki Gastronometro köşeleriyle tüm mağazalarda yer alması planlanıyor.Takım halinde ya da tek olarak satın alınabilen ürünler, gastronomi profesyonellerine ilham vermeye devam edecek. Belirli aralıklarla yenilenecek ürün gamında, tasarımcıların özel ürünlerini de sergileyen Metro Türkiye, Gastronometro’nun ağırladığı farklı ülkelerden master şeflerin seçkilerine de yer ayıracak. Gastronometro şefleri tarafından ilham veren tekniklerin anlatıldığı ve satılan birçok ürünün kullanıldığı videolar, sosyal medya hesaplarının yanı sıra mağaza içinde bulunan Gastronometro köşesinde de lezzetseverlere, gastronomi öğrencilerine ve şeflere kendilerine has teknikler geliştirmenin yolunu gösterecek.

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!