Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 99 ziyaretçi çevrimiçi

 

Saray Bisküvi'nin Yeni Satış Direktörü
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Türkiye'de ve dünyada lezzetli tatlarıyla farkını öne çıkaran Saray Bisküvi’nin Satış Direktörü V. Kemal Kısa oldu.


Saray Holding’in en önemli iştiraklerinden Saray Bisküvi’nin Satış Direktörlüğü’ne V. Kemal Kısa getirildi. 2018 Haziran ayı itibariyle Saray Bisküvi Satış Direktörü olarak yeni görevine başlayan Kısa, önümüzdeki süreçte şirketin hedefleri doğrultusunda satış stratejileri geliştirilmesine ilişkin çalışmalara öncülük edecek.

 

Kısa, lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Gazetecilik bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İnsan Kaynakları ve Kariyer Yönetimi alanında tamamladı. 16 yıllık çalışma hayatına Merkez Gıda’da Satış Müfettişi olarak başlayan Kısa ardından Merkez Gıda’da farklı kentlerde Bölge Şefliği ve Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Son olarak Yıldız Holding bünyesinde bulunan Pasifik Gıda Zincir Mağazalar Satış Grup Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

 

1977 Burdur doğumlu ve evli olan Kısa’nın hobileri arasında edebiyat ve tarihle ilgilenmek, seyahat etmek yer alıyor.

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!