Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 180 ziyaretçi çevrimiçi

 

Bazı Ürünlerin Üretimi Onların Sırtında
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
 Türkiye'nin tarım üretimi çeşitliliği içinde bazı ürünlerin üretimini değişik il ya da yöreler sırtlanıyor.Antalya,
örtü altı tarımdaki üretimiyle ülkenin Akdeniz'e kıyısı olan ülkeler içinde en çok üretim yapan 4 ülke arasında yer almasını sağlıyor. Bursa şeftalide, Isparta ise elma üretiminde Türkiye toplamının % 25'ini oluşturuyor.

Adana, Türkiye'de üretilen mısırın % 45'ini, soyanın yarısını, portakalın % 29'unu, greyfurt ve turuncun da % 65'ini tek başına karşılıyor. Ülke genelinde yetiştirilen maydanozun % 65'i Hatay'dan geliyor.

Rize ile Artvin'de çay, Gümüşhane'de elma bu illerin lokomotif tarım ürünü özelliği taşıyor. Giresun'da 100 bin hektar alanda 60 bini aşkın aile fındık üretimiyle uğraşıyor.

Limonun % 65'i Mersin'den; Türkiye'nin yıllık patates ihtiyacının yaklaşık % 25'i Nevşehir'den karşılanıyor.

Çekirdeksiz kuru üzümün % 90'ını Manisa, kuru kayısının % 85'ini Malatya, ayvanın % 40'ını Sakarya, sarımsağın % 25'ini Tosya ilçesi sağlıyor.
 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!