Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 91 ziyaretçi çevrimiçi

 

Yeni Yerli Kola: Cincinnati Piyasada
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

  Kayseri'de kurulu Meysu, ”Cincinnati” markasıyla kola üretimine başladı.

Gülsan-Meysu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bekir Güldüoğlu, yaptığı açıklamada, Kayseri 1. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikalarında ISO Kalite Yönetim Sistemi ve HACCP Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgeli olarak çeşitli meyve suları üretimi yaptıklarını hatırlattı.

Fabrikalarında hijyenik koşullarda ve ileri üretim teknikleriyle ürettikleri ürünlerini müşterilerine sunmaya çalıştıklarını ifade eden Güldüoğlu, fabrikalarında daha önce vişne, kayısı, elma, üzüm, şeftali, portakal nektarı ile kimyasal madde ve şeker içermeyen üzüm, elma ve portakal suyu ürettiklerini belirtti. Ürün çeşidi ve kaliteyi artırmak için sürdürdükleri çalışmalar kapsamında ”cincinnati” markalı kola üretimini gerçekleştirdiklerini bildiren Güldüoğlu, ”Müşterilerimizden gelen yoğun talep doğrultusunda kola üretimine başladık. ”Cincinnati” markalı teneke kutulu kolalarımızı piyasaya sürdük” dedi.

ALKOLSÜZ GAZLI İÇECEK ÜRETECEĞİZ

Güldüoğlu, ileriki günlerde teneke kutularda alkolsüz gazlı içecek üreteceklerini de kaydederek, “Önümüzdeki günlerde alkol içermeyen meyveli gazlı içecekler üreteceğiz. Elmalı, vişneli ve portakallı olarak üreteceğimiz gazlı içecekleri 330 cc'lik teneke kutularda piyasaya süreceğiz” diye konuştu.

Ürettikleri yüzde 100 saf nar suyunu ABD'ye ihraç ettiklerini de sözlerine ekleyen Güldüoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Ürettiğimiz nar suyunun yüzde 90'ını ABD'ye ihraç ediyoruz. Bu yıl domates suyu üretimine de başladık. 1 litrelik tetra pak ambalajlarda pazarladığımız domates suyu Avrupa ülkelerinde çok tüketilen bir ürün. Bölgemizde domates ekimi yapan çiftçilerimizin ürünlerini de alacağız.”

 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!