Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 65 ziyaretçi çevrimiçi

 

Hünkarzade adıyla metropollere açıldı
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
Ordu ve Fatsa `nın tanınmış lezzet duraklarından Fatsalı Hünkar Restaurant, Türkiye genelinde ortaklıklar yoluyla büyüme hedefi doğrultusunda Ankara Bahçelievler ve İstanbul Kozyatağı `nda Hünkarzade adıyla iki yeni restaurant açmaya hazırlanıyor.
Fatsa Organize Sanayi Bölgesi `nde Varan Limited Şirketi ile ortaklık kuran firma, 48 kişinin istihdam edileceği yemek fabrikasını yakında hizmete açıyor.
Fatsalı Hünkar Restaurant `ın işletmecisi Doğruca Kardeşler Gıda ve Turizm Tekstil Pazarlama Ticaret Limited Şirketi ortağı ve Genel Müdürü Adil Doğruca, ilk işletmelerinin 1981 yılında Fatsa `nın Sakarya Mahallesi `nde açtıkları Aspava 81 olduğunu belirterek, "Fatsalı Hünkar Restaurant 1994 yılında Sanayi Sitesi `nde faaliyete geçti. 1996 yılında da Fatsa `nın merkezinde Hünkar Restaurant faaliyete başladı. Hızlı ve istikrarlı büyümesini sürdüren Fatsalı Hünkar Restaurant , 2005 yılında Ordu merkezde de Fatsalı Hünkar Restaurant olarak hizmet vermeye başladı. Aynı yıl Aspava 81 şirketimizin kurulu olduğu yere yemek üretim tesisimizi inşa ettik" dedi.
Adil Doğruca, istikrarlı büyümelerini sürdürmek için Türkiye genelinde ortaklıklar yapmaya başladıklarını ifade ederek, "Ankara Bahçelievler ve İstanbul Kozyatağı `nda Hünkarzade adıyla iki yeni restaurant açacağız.
Çalışmaları son aşamaya gelen bu restaurantların açılışı en kısa zamanda gerçekleştirilecek. Karadeniz Bölgesi `nde HACCP belgesini alan ilk şirket olarak kaliteye çok önem vermekteyiz. Şirketimiz BSI OHSAS 18001/ELOT 1801 DIN EN ISO 9001:2000 HACCP gıda güvenliği belgelerine sahip. Bundan sonraki süreçte de bölge ve ülke ekonomisine katkılarımızı sürdürmek için yatırımlarımıza aralıksız olarak devam edeceğiz. Hünkar Restaurant bünyesinde toplam 121 kişi çalışmaktadır. Ankara ve İstanbul `daki yatırımlarımızla da sayımız daha artacaktır" diye konuştu.
Doğruca, Fatsa Organize Sanayi Bölgesi `nde de Varan Limited Şirketi ile ortaklık yaparak 48 kişinin istihdam edileceği yemek fabrikasını en kısa zamanda faaliyete geçireceklerini sözlerine ekledi.
 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!