Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 122 ziyaretçi çevrimiçi

 

Kılıç Holding'ten yeni yatırım hazırlığı
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
Ege'den sonra Doğu Akdeniz'de de yatırıma ağırlık veren Kılıç Holding, Adana'da yem ve Mersin'de balık çiftliği kurma çalışmalarının ardından, bu kez Mersin'de paketleme ve işleme tesisi için de yer aramaya başladı.
Kılıç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, deniz ürünleri, hayvansal, tarımsal ve bitkisel üretim, gıda, inşaat ve turistik tesis işletmeciliği gibi farklı alanlardaki yatırımlarına yenilerini ekleme gayretinde olduklarını bildirdi.

Ege'den sonra önemli bir potansiyel gördükleri Doğu Akdeniz'de yatırıma ağırlık verdiklerini ifade eden Kılıç, Adana'nın Kürkçüler beldesinde satın aldıkları 30 bin metre karelik alanda balık ve tavuk yemi üretecekleri fabrikanın projesinin Danimarka'da hazırlandığını, inşaata Haziran ayında başlamayı planladıklarını bildirdi.

Mersin'de yılda 25 bin ton kapasiteli balık çiftliğinin 9 bin tonluk üretimi için iznin çıktığını, tesislere özel idareden yer kiralama aşamasında olduklarını ifade eden Kılıç, “Bu yatırımı da bu yıl içinde başlayacağız” dedi.

Yine Mersin'de bir de paketleme ve işleme tesisi için yer aradıklarını ifade eden Kılıç, yöredeki üretimleri burada işleyip paketleyerek, tüketiciye sunmaya hazır hale getirileceğini kaydetti.

Kılıç, yatırımlarını yaparken dünyadaki global krizi dikkate aldıklarını, iyi bir pazarlama stratejisi belirlediklerini, yatırımlarını potansiyel bulunan alanlara yaptıklarını ifade ederek, şunları söyledi:
“İş adamlarımız, iç piyasada tıkanmadan şikayet etmek yerine, isabetli alanlara yatırım yapmalı. Tıkanmanın sorunu pazarlamadır. Bir ürün üretilmeden pazarı hazır olursa sorun zaten kalmaz. Örneğin, biz, balık
çiftliklerine yönelik yatırımı altın değerinde görüyoruz. Çünkü, bu alanda Türkiye'de büyük ihtiyaç var. Balıkçılıkta öyle bir aşamaya geldik ki dünyanın Norveç'ten sonra balıkçılıkta ikinci sırada yer alan Şili bile bizden öneri alıyor” dedi.

“BÜROKRASİ SORUNU”

Kılıç bu arada, yatırımlarını yaparken karşılaştıkları en önemli sorunun bürokrasi olduğuna dikkati çekerek, “Bir işletme kurarken bir çok bakanlık, genel müdürlük, valilik ve yerel yönetimlerle onlarca yazışma yapmak zorunda kaldığımız için yatırımlarımız sancılı doğuyor. Bazen bir tek belge için aylarda beklediğimiz oluyor” dedi.

Bürokrasinin azaltılması, yatırımla ilgili işlemlerin tek merkezde toplanmasının girişimcilere moral sağlayacağını belirten Kılıç, bunun üretim ve ülkenin en önemli sorunu olan istihdama büyük katkı sağlayacağını sözlerine ekledi
 

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!