Kimler Online

Şu anda 30 ziyaretçi çevrimiçi

Anket TSE

Hangi Ürün Belgelendirme Hizmetlerinden Faydalandınız
 

 

Ali Çavuşoğlu
“Sınai Mülkiyet Kanunu” ile Tasarım Hukukunda Yapılan Değişiklikler

Sınai Mülkiyet Kanunu 6 Nisan 2016 tarihinde TBMM’ne sunulmuş, komisyondan geçmiş ve TBMM’de kabul edilmiştir.

Devamını oku...
 
Patent Bir Teknolojik İstihbarat Aracıdır
(2 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
http://www.gidamarka.com/images/ali.jpgPatentler teknolojik bilginin en büyük kaynağıdır. Patent belgesi ilk başvuru tarihinden itibaren yenilik yapmanın bir ödülü olarak 20 yıllık bir süre için TEKEL HAKKI olarak verilir. Verilen patent belgelerinin içeriği kamuoyunun haberdar olması ve teknik bilginin yayılması için yayınlanır.
Devamını oku...
 
Üniversitelerimiz Patent Fakiri!
http://www.gidamarka.com/images/ali.jpgÜlkemizde Temmuz 2009 tarihi itibariyle üniversite sayısı 139 oldu. Peki, hiç merak edeniniz oldu mu? Ülkemizde üniversite başına düşen patent sayısı kaç adet? Biz araştırdık... İşte sonuçları:
Devamını oku...
 
Dikkat! 900 Bin Firma Tescilsiz Marka Kullanıyor...
http://www.gidamarka.com/images/ali.jpgTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği`nin (TOBB) verilerine göre; Türkiye`deki şirket sayısı 1,2 milyonu aştığını ifade eden Adres Patent Genel Müdürü Avukat Ali ÇAVUŞOĞLU yaptığı açıklamada; Son günlerde her ne kadar piyasalarda kriz, daralma, iflas haberlerini duysak da yaşanan her türlü sıkıntılara rağmen 1,2 milyon firma arasında krizden, etkilenmeyecek firmalar da mutlaka olacaktır, dedi.
Devamını oku...
 
Gıda Sektöründe Sınaî Mülkiyet Haklarına Bakış
http://www.gidamarka.com/images/ali.jpgGıda sektöründe genellikle kullanılan her ürün için mutlaka marka tescili yaptırılmalıdır. Zaten Gıda Sicil Belgesi almak için marka tescili bir zorunluluktur.
Devamını oku...
 
Buluş Yaparak Daha Fazla Kazanmak İster misiniz?
http://www.gidamarka.com/images/ali.jpgKendi cebinizden çıkan koruyucu harcamalar bir seçenek değildir. Sadece bir tecrübedir. Tecrübeli buluşçular da keşfettikleri şeyleri patent başvurusu yapıldıktan sonra kabul edilene kadar geçen süre içinde yada daha öncesinde lisanslarlar. Ve tecrübeli girişimci şirketler de yeni buluşlarını patent almaya hak kazanmadan çok daha önce pazarlama departmanında değerlendirirler.
Devamını oku...
 
İhracattaki Artış Firmaları Markalaşmaya Yöneltti
http://www.gidamarka.com/images/ali.jpgFirmalara marka, patent ve tasarım lisans sözleşmelerinin hazırlanmasında ve kayıt işlemleri konularında hizmet veren Adres Patent Genel Müdürü Av. Ali Çavuşoğlu, ihracattaki artışın marka başvurularını da artırdığını belirterek, ''Özellikle gıda, tekstil ve mobilya sektöründe marka tescilinde artış var. Marka bilinci de arttı'' dedi.
Devamını oku...
 
Markasız Olmaz!
http://www.gidamarka.com/images/ali.jpgİnsanlar, alışverişe gittikleri zaman bir malı almak için gerçek bir önyargıya sahip değildir aslında. Alıcı için her mal aynıdır. Burada zevkler, günün modası ön plana geçer elbette. Kitle iletişim araçlarının ve reklam kültürünün gelişmesiyle birlikte insanların alışveriş yönelimlerinin kontrol edilmesi gibi bir husus devreye girdi.

Devamını oku...
 
Patentler Ekonominin Sigortasıdır
http://www.gidamarka.com/images/ali.jpgAdres Patent Genel Müdürü Ali Çavuşoğlu, ülke ekonomisinin güçlü kalabilmesinin patent sayılarının arttırılmasıyla mümkün olabileceğini söyledi.
Devamını oku...
 
Rekabet Stratejisinde Patentin Önemi
http://www.gidamarka.com/images/ali.jpgProfesyonelliğe önem veren birçok firma, Ar-Ge veya stratejik planlama departmanlarını bünyesinde barındırmaktadır. Bir şirketin kurumsal hedeflerini doğru belirlemesi ve bu yönde geliştirici stratejiler oluşturması, günümüzün rekabet ortamında ayakta durabilmesi için büyük önem taşımaktadır.
Devamını oku...
 


 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!