Kimler Online

Şu anda 161 ziyaretçi çevrimiçi

 

Röportaj
YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 
Köfte Ekmek’te Yeni Soluk: Sosyetik Köfte Ekmek


30 yıllık iş hayatının ardından Sosyetik Köfte Ekmek adı altında faaliyetlerine başlayan girişimci Levent Eren ve ortağı Osman Barda ile kısa zamanda marka haline gelerek bugün 20 çeşit birbirinden farklı köftesiyle faaliyetlerine devam ediyor. gidamarka.com adına kendileriyle keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. 

Devamını oku...
 
“Üretilen fikirlerin projeye dökülmesi çok önemli”

2010 yılından bu yana yürütmüş olduğu toplam beş adet mali destek programı kapsamında sanayide üretim yapan toplam 281 özel kurum ve kuruluşa toplamda 45,8 milyon Türk Lirası karşılıksız mali destek sağlayan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), destekle beraber 16 firma üretim hayatlarında ilk defa ihracat yapmaya başlamış, destek alan tüm firmaların ihracatında ortalama %135 artış meydana geldi. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Mustafa Ayhan gazetemiz adına sorularımızı cevaplandırdı.


Devamını oku...
 
Geleneksel Lezzetin Yeni Adresi: Somunarası

‘’Bir balkan köftecisi’’ sloganı ile 2013 yılında yine İzmir Karşıyaka’da ilk şubesini açan Somunarası, geleneksel reçetelere sadık kalınarak yaptığımız ızgara köfteleri, hoşaf, ev baklavası gibi tatların konforlu restoranlarda misafirlerimize servis ediyor.


Devamını oku...
 
“Steak House, dünyada rağbet gören bir etçiler hareketidir”


Ülkemizdeki son yıllarda gelişme gösteren Steak House kültürünün yeni üyesi olan Etna Steakhouse, İstanbul Sortie’nin muhteşem boğaz manzarası eşliğinde misafirlerine etin farklı dünyasını sunmaya devam ediyor. Mayıs ayında filizlenen mekânın genç işletmecisi Serdar Uşaklı ile röportaj gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Fikrini Özgürleştir!

Adres Patent’in sosyal medyada başlattığı Patent Haftası sloganı yarışmasını Özyeğin Üniversitesi’nde Hukuk okuyan Şeyma Şahin kazandı. Bir hafta boyunca sloganı Büyükşehir Belediyesi’nin Patent Haftası için Türkiye Patent Harekatı’na tahsis ettiği billboardlarda yer aldı. Şeyma Şahin’le Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları konusunda ve farkındalık konusunda keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Her İşin Başı Marka!
http://www.izmirmarka.com/images/cerenn.jpgBu başlık size biraz ironi gelebilir. Evet, haklısınız. Size önceliklerinizi hatırlatmak için böyle bir başlığa ihtiyaç duydum. Bu ay iki unsur üzerinde duracağım. “Tercih edilebilirlik” ve “Sürdürebilirlik”.
Devamını oku...
 
Türkiye’de Franchising Sistemi Ve Markalaşma
http://www.izmirmarka.com/images//ufradd.jpgFranchising sistemi, yatırımcıya, marka sahibinin yıllarca kurumsallaşmak için çalıştığı bilgi birikimini kullanarak bulunduğu bölgede fırsat eşitliği yaratarak, yatırımcının ciddi bir yatırım yapmada bilgi birikimini kullanarak bir iş sahibi olmasını sağlamaktır.
Devamını oku...
 
Sizler İçin Bir Bilene Danıştık!
http://www.izmirmarka.com/images//yekk.jpgTürkiye’de ve yurtdışında önde gelen firmalarına inovasyon eğitimi ve danışmanlığı veren Yekta Özözer’le sizler için bir araya geldik.
Devamını oku...
 
Patlayacak Markalar ve Kişisel Markalar
http://www.izmirmarka.com/images//gurkk.jpgBugünkü yazımda Patlayacak Markalar derken  olumlu anlamda ve olumsuz anlamda 2 alternatifli kullandım.
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 - 3

 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!