Giriş FormuNeden üye olmalısınız?

Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

Anket Telif

Hangi Belgelendirme Hizmetlerinden Faydalandınız
 

Kimler Online

Şu anda 182 ziyaretçi çevrimiçi

 

Kiler: Anadolu ateşini Kayseri'den yakacağız
 Son 4 yıl boyunca her yıl yüzde 50 büyüyen Kiler, İstanbul ve Ankara'nın ardından üçüncü üssü olarak Kayseri'yi seçti. Kiler Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Kiler, 700 milyon YTL ciro hedefledikleri 2007 yılında 'Anadolu ateşini Kayseri'den yakacaklarını' söyledi..
Devamını oku...
 
Güllüoğlu günde 28 ton Lalin üretecek
(1 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
 Baklavacı Güllüoğlu markasının sahiplerinden Faruk Güllü 3 ay önce piyasaya sunduğu Lalin markasıyla helva, reçel ve lokum ile perakende sektörüne girdi. Faruk Güllü ’Lalin’ markasıyla 2007 yılı sonuna kadar günde 15 ton helva, 10 ton reçel ve 3 ton lokum üreterek satışını gerçekleştirmeyi hedefliyor.
Devamını oku...
 
Süt Dünyası 'nın 7.sayısı çıktı

Birinci yaşını dolduran Süt Dünyası Dergisi'nin Mart-Nisan sayısı çıktı. Her yönüyle yoğurt konusunun işlendiği yeni sayıda birbirinden önemli dosya, haber ve yazılar dikkat çekiyor. Dergi, üretici, sanayici ve yatırımcının yanısıra uzmanlara ve tüketicilere de hitap ediyor.
YOĞURDU ÜFLEYEREK YİYORUZ. İki ayda bir yayınlanan Süt Dünyası Dergisi, yeni sayısında yoğurt konusunu kapak dosyasına taşıdı.
Devamını oku...
 
Tüketiciyi Bilinçlendirme Ödülü Gurbet ALTAY' ın.
 Tüketicileri bilinçlendirici radyo programlarıyla ve çeşitli dergilerde yayınlanan yazılarıyla “İyi toplum, iyi firma, iyi birey nasıl olunur?” anlayışını çeşitli platformlara yayan Uyum İdari İşler Yöneticisi Gurbet Altay; bu sorumluluğuyla “Tüketiciyi Bilinçlendirme Ödülü”nü aldı.
Devamını oku...
 
Çikolatadan yüzük çıktı
 Mü?teri memnuniyetine önem veren Ülker, tüketicilerden gelen ilginç taleplere de cevap veriyor. Ülker Çikolata Grup Müdürü ?rfan Demirkol, bir mü?terilerinin k?z arkada??na evlilik teklifi etmek için sürpriz yumurta Toto'nun içine evlilik yüzü?ü koyma teklifini kabul
Devamını oku...
 
Tüketici en çok gıdada marka arıyor
 Türkiye'de tüketicilerin marka beklentilerinin en yoğun olduğu ve bu beklentinin firmalar tarafından karşılandığı sektörün gıda sektörü olduğu belirlendi. Anka Danışma Grubu tarafından Türkiye'nin değişik illerinde yaşayan ve farklı statü gruplarına dahil 10 bin 35 tüketiciyle yüz yüze gerçekleştirilen
Devamını oku...
 
'Siirt fıstığı, Antep fıstığının bir çeşidi'
(1 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
 Antep Fıstığı Tanıtım Derneği Başkanı Zeki Yağcı, Siirt fıstığının Türk Patent Enstitüsü'nce tescillenmesi işleminin politize olmuş bir olay olduğunu söyledi. Siirt Valiliği'nin, Türk Patent Enstitüsü'ne (TPE) başvuruda bulunup değerlendirme sonucunda Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden gelen rapor doğrultusunda Siirt fıstığını
Devamını oku...
 
Ethiopia and Starbucks-'tan Başka Bir Marka mı Doğuyor?
 MEKELE, (Reuters) Etyopya — Etyopya ve ABD restoran devi STARBUCKS, yüksek bir profil çizen ticari marka tartışmasında. Aralarında yaşadıkları sözlü saldırı, sırada bekleyen bir başka potansiyel rakip tarafından küçük bir ikaz notu olarak alındı,
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 Sonraki > Son >>

Sayfa 535 - 541

 

adrespatent-reklam

Sürdürülebilir Gıda için tüm paydaşların Dünya Gıda Günü Buluşması


Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası-TÜGİS ve Sürdürülebilirlik Akademisi iş birliğinde gerçekleştirilecek olan ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in de katılması beklenilen ‘’Sürdürülebilir Gıda Konferansı’, ikinci yılında Dünya Gıda Günü Buluşması ile birleştirilerek özel bir anlam kazanıyor. 

Devamını oku...
 
Gıda fiyatına yakın Takip

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, gıda fiyatlarını daha yakından izleyeceklerini belirterek, “Gıda Komitesinin alacağı kararlar doğrultusunda müdahale mekanizmaları oluşturacağız” dedi.


Devamını oku...
 
"Gıda sanayi stratejisi oluşturmalıyız"

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, gıda sanayisinde dijital dönüşümün sektörün katma değerine potansiyel katkısının yüzde 10 mertebesinde olduğunu belirterek, "Sektörün rekabet gücünün artırılması hedefiyle belirlenmiş bir gıda sanayi stratejisi oluşturmalıyız." dedi.

Devamını oku...
 
Gıda enflasyonuna karşı ‘Milli Tarım Reformu’


“Yağmadan kurtardıkları 184 ovayı tarımsal sit alanı ilan edeceklerini” bildiren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, "Ekilmedik bir karış yer bırakmayacağız” dedi.

Devamını oku...
 
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Ali Yüksel Kentsel Dönüşüm Uzmanlık Programında Eğitim Verecek


İstanbul Üniversitesi (SEM) iş birliğinde düzenlenen Kentsel Dönüşüm Uzmanlığı Sertifika Programı 15 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirilecek sertifika programında konuşmacı olarak yer alacak olan Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Ali Yüksel katılımcılara kentsel dönüşüm konusunda önemli hukuki bilgiler aktaracak. 

Devamını oku...
 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!