Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 142 ziyaretçi çevrimiçi

 

Marka Haberleri
Aktaşlar Türkiye’de Pide Sektörünü Büyütüyor

Neden Pide tüm dünyada daha çok bilinmesin?

Devamını oku...
 
3 Ürüne AB'den Coğrafi İşaret Tescili

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik: "AB'de coğrafi işaret olarak tescil edilen bin 401 adet gıda ve tarım ürünün 3'ü Türkiye'den. Bunlar Antep baklavası, Aydın inciri ve Malatya kayısısı"

Devamını oku...
 
Fly Nut, David People Coffee Menüsünde

David People Coffee & Food, karamelli ve fındıklı soğuk içeceği Fly Nut ile yaz günlerine serinlik ve lezzet katıyor.

Devamını oku...
 
Sabri Ülker Vakfı, “Beslenme ve Sağlık İletişimi Programı” Düzenledi

Toplumun gıda, beslenme ve sağlıklı yaşam alanında güncel, güvenilir ve bilimsel bilgiye ulaşması için çalışmalar yürüten Sabri Ülker Vakfı, 8 – 9 Temmuz 2017’de, İstanbul Wyndham Otel’de Beslenme ve Sağlık İletişimi Programı’nı düzenledi.

Devamını oku...
 
Merkez'den Gıda Enflasyon Açıklaması

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Haziran ayında, Aralık ayından bu yana yükselmekte olan gıda enflasyonunda taze meyve sebze ürünlerine bağlı olarak düşüş kaydedildiğini,  işlenmiş gıda grubunda ise aylık fiyat artışlarındaki yavaşlamaya karşın yıllık enflasyondaki yükselişin sürdüğünü açıkladı. Haziran ayındaki yüksek artışın da etkisiyle kırmızı et fiyatlarındaki altı aylık artışın yüzde 16,22’ye ulaştığına dikkat çekildi.

Devamını oku...
 
Gıda Sanayicilerinden ‘Kota’ İsyanı

Kotalardaki belirsizlik, başta nişasta bazlı şeker sanayi olmak üzere gıda sanayicilerinin tepkisini çekiyor.

Devamını oku...
 
Anuga 2017: Yeni Konseptler-Yeni Temalar

7-11 Ekim 2017 tarihleri arasında Almanya'nın Köln Kentinde 34. kez düzenlenecek olan Anuga Gıda Fuarı tanıtım toplantısı Yunanistan'ın Atina kentinde yapıldı.

Devamını oku...
 
Summer Fancy Food Show’da Türk Gıda Ürünlerine Büyük İlgi

 

Türk gıda ürünleri, dünyanın en büyük gıda ithalatçısı Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’nde alıcılarla buluştu.

Devamını oku...
 
Türk-İş: Gıda Fiyatları Düştü Yoksulluk Sınırı Geriledi

 

Ramazan ayında gıda fiyatlarında beklenen düşüşün gerçekleştiğini bildiren Türk-İş'in 'açlık ve yoksulluk sınırı' raporuna göre, bir önceki aya göre açlık sınırı 20 TL, yoksulluk sınırı 66 TL gerileme kaydetti

Devamını oku...
 
Rus Milyarder Gıda Devini Satın Alıyor

Avrupa’nın en büyük gıda ve sağlık ürünleri zinciri Holland&Barrett, Rus milyarder Mikhail Fridman’ın sahibi olduğu LetterOne holding şirketinin bir kolu olan L1 Retail tarafından 2.3 milyar dolara satın alınıyor.

Devamını oku...
 
ADRES PATENT'TEN OKUMA KAMPANYASI

Sınai Haklar konusunda hizmet veren Adres Patent okumayı sevdirmeye yönelik bir kampanya başlatarak kitap okumanın önemine dikkat çekiyor.

Devamını oku...
 
Avustralya ve ABD Arasında Gıda Güvenliği Standartları Karşılıklı Tanıma Anlaşması İmzalandı

Avustralya ile ABD arasında, ikili gıda ticaretini kolaylaştıracak “Gıda Güvenliği Karşılıklı Tanıma Anlaşması” imzalandı. 5 yıl süren çalışmanın ardından imzalanan anlaşma ile birlikte iki ülke birbirinin gıda güvenliği düzenlemelerini tanıma kararı aldı.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 - 236

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!