-->

Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 116 ziyaretçi çevrimiçi

 

Marka Haberleri
Ege İhracatına Gıda Dopingi

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), kriz yılı 2016’da da ihracatını artırmayı başardı ve geçen yıl birlik ihracatı 11 milyar dolara dayandı. EİB’in ihracatına en büyük katkı, tarım ve gıda ürünleri ihracatından geldi.

Devamını oku...
 
Gıda Erken Uyarı Sistemine Bakanlık Desteği

Gıda fiyatlarında istikrarın sağlanmasına yönelik olarak kurulması gündeme gelen erken uyarı sistemi konusundaki çalışmalar, Merkez Bankası ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı eşgüdümünde yürütülecek.

Devamını oku...
 
Adres Patent Tübitak-Martek Etkinliğine Katıldı

TÜBİTAK-MARTEK XI. Kahve Günü etkinliği düzenledi.

Devamını oku...
 
NEÜ Zeytinyağı Üretmeye Başladı

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Araştırma ve Uygulama Tesisi'nde zeytinyağı üretimi yapılmaya başlandı. Zeytinyağı üretimi, öğrencilerin bizzat katılımı ile yapılıyor.

Devamını oku...
 
Gıda Sektörü 2017'den Umutlu

Gıda sektörü temsilcileri, küresel ve jeopolitik gelişmeler ile olumsuz seyreden iklim şartları nedeniyle zor geçen 2016'nın ardından 2017'ye umutla bakıyor.

Devamını oku...
 
Gıda İsrafına Karşı Özel Tarifler

KİPA Aile Kulüpleri, mutfakta gıda israfına dikkat çekmek amacıyla özel bir etkinliğe imza attı.

Devamını oku...
 
TAB Gıda'dan Restoran Atağı

Hızlı servis restoran zinciri sektöründe faaliyet yürüten TAB Gıda, Yozgat, Çorum ve Sivas'ta yeni restoran açılışları gerçekleştirdi.

Devamını oku...
 
Gıda Sürdürülebilirlik Endeksi Açıklandı

Dünya'da gıda ve beslenme sorunlarını analiz eden 'Gıda Sürdürülebilirlik Endeksi' açıklandı. Endekse göre, 1,8 milyar insanın gıdaya erişiminin yok. Fakat 2 milyar insan obezite hastalığı var. Ayrıca, 1965'ten bu yana fazla kilolu insanların sayısının küresel ölçekte üç misline çıktı.

Devamını oku...
 
Gıda İsrafına Dur Diyen Market

Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Karataş, Danimarkalıların, son kullanım tarihi yaklaşan, çöpe gitmek üzere olan gıda ürünlerinin çok yararlı olabileceğini söyledi.

Devamını oku...
 
2025'te Hedef Sürdürülebilir Gıda Sistemi

Coca-Cola, Cadbury ve Nestlé gibi büyük markaların yer aldığı hareket kapsamında, gıda sektörüne yönelik yeni sürdürülebilirlik hedefleri belirlendi.

Devamını oku...
 
Gıda Kümesi Projesi İçin Kollar Sıvandı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), Güney Marmara’nın gıda rekabet edebilirliğini artırmak amacıyla kümelenme çalışmalarına başladı.

Devamını oku...
 
Komili’yi Amerikalı gıda devi alıyor

Türk zeytinyağı sektörünün önde gelen markası Komili, Amerikalı firma tarafından satın alınıyor.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 - 229

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!