-->

Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 61 ziyaretçi çevrimiçi

 

Marka Haberleri
Cumhur Akbulut: Mutlaka Vekille Çalışılmalı

Yeni Patent Kanunu’nu İHA muhabirine değerlendiren Adres Patent Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Abdullah Akbulut, TBMM’nin kabul ettiği ve Cumhurbaşkanı’nın onayladığı kanunun önümüzdeki dönemde ülkemizin ticari hayatını olumlu yönde etkileyeceğini söyledi.

Devamını oku...
 
Gaziantep Yuvalama ve Beyran İçin Coğrafi İşaret Tescil Aldı
UNESCO tarafından ‘Yaratıcı şehirler’ ağına seçilen ve ‘Gastronomi’ unvanı alan Gaziantep’in yöresel yemekleri; ‘Yuvalama’ ve ‘Beyran’ için Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan ‘Coğrafi İşaret Tescili’ alındı.
Devamını oku...
 
Köln Gıda Fuarına Yoğun Katılım

Sektörün en prestijli fuarlarından ISM Uluslararası Bisküvi ve Şekerleme Fuarı'na katılmak üzere 70 Türk firması Köln'e gidecek.

Devamını oku...
 
Adana Kebabı Avrupa'dan Tescil Alacak

Adana Kebabı'nın Avrupa Birliği'nden tescil için hazırlıklar başladı.

Devamını oku...
 
Av. Ali Yüksel İstanbul Üniversitesi'nde Kentsel Dönüşüm Hukuku Eğitimi Verecek

İstanbul Üniversitesi’nde “Kentsel Dönüşüm Uygulamalı Uzmanlık Sertifika Programı” düzenlenecek. Program kapsamında Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Ali Yüksel, Kentsel Dönüşüm Hukuku eğitimi verecek.

Devamını oku...
 
Adres Patent Karabük'te Eğitim Verdi

Adres Patent Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi akademisyenlerine TTO, TEKNOKENT Modül eğitimi verdi.

Devamını oku...
 
Gıda-Sen ile Tütün Endüstrisi Arasında TİS İmzalandı

 

Kıbrıs Türk Gıda, Tütün ve Müskirat İşçileri Sendikası (Gıda-Sen) ile Kıbrıs Türk Tütün Endüstrisi arasında toplu iş sözleşmesi yeniden imzalandı.

Devamını oku...
 
Bakan Çelik'ten Bafra Gıda OSB'ye Onay

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 18 milyon 500 bin liraya mal olacak Türkiye'nin en önemli ovalarından Bafra Ovası'na kurulması planlanan Bafra Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) kurulmasına ve 2017 yılı yatırım programına alınmasına onay verdi.

Devamını oku...
 
16. Ulusal Tarım ve Gıda Kongresi

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, "Gıda enflasyonunun önlenmesi için tarımsal ve hayvansal ürünlerin üretim, planlama ve pazarlama safhasına kadar çiftçinin ve üreticilerin desteklenmesi, korunması gereklidir. Bu, toplumun her kesiminin lehine olacaktır." dedi.

Devamını oku...
 
Kervan Gıda’dan da İngiltere Atağı

Türk şirketlerin markalaşma süreci, yurtdışında da ilginç bir rekabet ortamı yaratıyor.Bunlardan en önemlisi ise gıda sektöründe yaşanıyor.

Devamını oku...
 
Agroexpo’da Tarım-Sanayi Entegrasyonu Zirvesi

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise 4. büyük tarım fuarı olan Agroexpo’ya geri sayım sürüyor. 54 ülkeden ziyaretçilerin geleceği Agroexpo 12. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda, Tarım-Sanayi Entegrasyonu Zirvesi de yapılacak ve bir deklarasyon yayınlanacak.

 

Devamını oku...
 
Adres Patent, Patent Kanunu ile İlgili Açıklama Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuoyunda “Patent Kanunu” olarak bilinen Sınai Mülkiyet Kanunu'nu onayladı.

 

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 - 230

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!