-->

Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 62 ziyaretçi çevrimiçi

 

Marka Haberleri
Türk Gıda Ürünleri Japonya'da Tanıtıldı

Türk gıda ürünleriyle hazırlanan Japon damak tadına uygun lezzetler, Türkiye'nin Tokyo Büyükelçiliğinde düzenlenen resepsiyonla tanıtıldı.

Devamını oku...
 
Selva Gıda'dan Mürekkep Balıklı Spagetti

Selva Gıda, başta Uzakdoğu için özel olarak ürettiği ve tüm dünyada satışa sunacağı mürekkep balıklı spagettisini bu yıl 7-10 Mart tarihleri arasında 42.'si düzenlenen Foodex Japan 2017 Fuarı'nda katılımcıların beğenisine sundu.

Devamını oku...
 
Güvenilir Gıda Eğitimi Verildi

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) ile Tavas Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen "Güvenilir Gıda Eğitimi" tamamlanarak kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

Devamını oku...
 
AB Tarım-Gıda İhracat Rekoru Kırdı

Avrupa Komisyonu, Avrupa Birliği’nin kendi tarihindeki en yüksek yıllık tarım gıda ihracatı seviyesine ulaştığını bildirdi. Bu artışı sağlayan ne? Avrupa Birliği geleceğe nasıl bakıyor?

Devamını oku...
 
Dubai Gıda ve İçecek Fuarı

Denizli Ticaret Odası’ndan (DTO) 38 kişilik heyet, dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarlarından olan ‘Dubai Gullfood’a katılacak.
Birleşik Arap Emirliklerinde bu yıl 22’incisi düzenlenen gıda ve içecek fuarı olan ‘Dubai Gullfood’a Denizli Ticaret Odası’ndan 38 kişilik heyet katılacak.

 

Devamını oku...
 
KTSO, Dubai Gulfood Gıda ve İçecek Fuarı’nda

 

 

Kıbrıs Türk Sanayi Odası, “North Cyprus” markasıyla dünyanın en önemli üç gıda fuarından biri sayılan “Dubai Gulfood Gıda ve İçecek” fuarına katıldı.

 

Devamını oku...
 
12. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

2. Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı açıldı. 25 Şubat Cumartesi akşamına kadar açık kalacak fuarda Mersin Büyükşehir Belediyesi de stant açtı.

Devamını oku...
 
Gıda Devi Burger King'in Sahibi Popeyes'i Bünyesine Katacak

 

Fast food zinciri Burger King ve Tim Hortons'ın sahibi Restaurant Brands International'ın (RBI) tavuk restoranı zinciri Popeyes'i 1,8 milyar dolara bünyesine katacağı bildirildi.

 

Devamını oku...
 
İzmir'de "Sakız Ormanı" Projesi

Orman ve Su İşleri Bakanlığının hazırladığı Sakız Eylem Planı kapsamında İzmir'de 200 bin dekar alanda sakız ormanı oluşturulması hedefleniyor.

 

Devamını oku...
 
Ayvalık Esnafı "Güvenli Gıda Üretimi" Sertifikalarını Aldı

 

Ayvalık Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Ayvalık Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından yürütülen ISO 22000 Gıda Güvenliği ve HACCP Temel Eğitimi Farkındalığın Arttırılması Projesi tamamlandı.

 

Devamını oku...
 
Gaziantep Zirvede

Gaziantep Antepfıstığı'nda zirvede...

 

Devamını oku...
 
'Coğrafi İşaret Alabilecek 2 Bin 500 Ürünümüz Var'

Nisan ayında düzenlenecek coğrafi işaretli ürünler zirvesinin tanıtım toplantısında konuşan ATO Başkanı Baran, Türkiye'nin 2 bin 500'ün üzerinde tescil alabilecek ürünü bulunduğu ancak sadece 200 kadarının coğrafi işareti olduğunu söyledi.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 8 - 230

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!