-->

Makaleler

YERLİ ÜRETİM GOJIBERRY

İtimat Palet Orman Ürünleri Metal Turizm Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş’den Aliye ALTINIŞIK ile ürünleri ve fuarı konuştuk.

 

 

Devamını oku...
 
“Yeni çıkacak olan Sınai Mülkiyet yasasının bizi daha çok koruyacağına inanıyoruz”


Kaçkar Dağları’nın eşsiz ve doğal ürünlerinin lezzetini İstanbul’daki müşterilerinin hizmetine sunan Kaçkar Pide, 13 yıldır kalitesinden taviz vermeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Firma sahibi Oktay Tüylüoğlu ile gazetemiz adına keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Devamını oku...
 
Sivaslılar İstanbul’u Etkiliyor


‘Hiç tanımadığı halde sırf hemşeri olduğumuz için sofrasını paylaşan, iş veren, işini destekleyen, birbirine dayanak olan o kadar hemşeri tanıdım ki… Bu hemşerilerimizin en önemli özelliği diyebilirim’

Devamını oku...
 

 

Kimler Online

Şu anda 62 ziyaretçi çevrimiçi

 

Marka Haberleri
Antalya Gıda Fuarında Marka Olacak

 

Anfaş Food Product, 24. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı kapsamında gerçekleştirilen Medya Forumu’nda, Antalya’da dünya markası olacak bir gıda fuarı yapılabileceği konusunda görüş birliğine varıldı.

 

Devamını oku...
 
Akdeniz Bölgesi’nin Gıda Buluşması

Anfaş Food Product, 24. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı, 18 Şubat’a kadar Antalya Expo Center’da devam edecek. 1000’in üzerinde yerli ve yabancı markanın katıldığı fuarda, 21 ülkeden alım heyetleri bulunuyor.

 

Devamını oku...
 
Ege'nin Organik Ürünleri Görücüye Çıkıyor

Dünya genelinde son yıllarda tüketici bilincinin artmasıyla yıldızı parlayan, insan sağlığına ve çevreye duyarlı organik ürünler Almanya’nın Nürnberg şehrinde 15-18 Şubat 2017 tarihleri arasında 28. kez düzenlenecek Biofach Organik Ürünler Fuarı’nda görücüye çıkıyor.

Devamını oku...
 
Reis Gıda Yılın İyilik Hareketi Ödülünü Aldı

 

Türkiye'de artan iş ve trafik kazalarına dikkat çekmek adına sahnelenen "Kazasız Kul Olmaz" tiyatro oyunu Yılın İyilik Hareketi Reis Gıda ‘ya layık gördü.

Devamını oku...
 
Gıda Güvenliği İçin Çocuk Müfettişler Yetişiyor

Ankara Kalkınma Ajansının organizatörlüğünde yürütülen Sosyal Sorumluluk Platformu kapsamındaki projelerden "Çocuk Fahri Gıda Müfettişliği" projesinin sponsorluk anlaşması imzalandı.

Devamını oku...
 
Adres Patent: Marka ve Patent Vekilliğine Olan Bakış Açısı Değişiyor

Patent Kanunu’nun yasalaşmasının ardından Adres Patent yeni bir açıklama yaptı. Adres Patent Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Abdullah Akbulut, “Marka ve Patent Vekilliğine olan bakış açısı değişiyor” dedi.

 

Devamını oku...
 
Türkiye – BAE Arasında Tarım ve Gıda Ürünlerinde İşbirliği!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasındaki ticaret hacminde son bir yılda yüzde 36’lık bir artış olduğuna işaret etti. İslam ülkeleri arasındaki helal ticaretin geliştirilmesi gerektiğini kaydeden Şimşek,  gemi endüstrisi, sivil havacılık, iletişim, tarım ve gıda ürünleri ve turizm alanlarında da yeni iş birliği imkanları üzerinde çalışacaklarını kaydetti.

 

Devamını oku...
 
Dubai Gulfood 2017 Fuarı

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Altunkaya, “2017 yılında dünyanın birçok ülkesinde açılacak olan uluslararası gıda fuarlara katılacağız”dedi. Türkiye’den 154 markanın katılacağı “Dubai Gulfood 2017 Fuarı”nda Gaziantepli 19 gıda markası yer alacak.

Devamını oku...
 
Kayseri'de 38 Ürün Tescillenecek

Türk Marka ve Patent Kurumu tarafından tescili yapılan 200 coğrafi işaretin 10'unun Kayseri'ye ait olduğunu belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Kamil Akçadırcı, 38 farklı ürünle ilgili coğrafi işaret ve geleneksel ürün çalışmalarının yapılacağını söyledi.


Devamını oku...
 
CNR Food, Almanya'ya Rakip Olmak İstiyor

Türkiye, CNR Food İstanbul ile Almanya'da düzenlenen, dünyanın en büyük gıda fuarlarından ISM'ye rakip olmak istiyor.

Devamını oku...
 
Tarladan Sofraya Güvenilir Gıda

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr.Gör. İrem Uzunsoy, Zonguldak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Çaycuma İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nü ziyaret ederek İl Müdürü Necmi Çelik ve İlçe Müdürü Coşkun Ulutaş ile görüştü.

Devamını oku...
 
Gıda Etiketlerinde Kurallar Değişti

 

Gıda Bakanlığı, gıdaların etiketlenmesi başta olmak üzere, gıda hakkında bilgilendirmeyle ilgili yeni kurallar getirdi.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 9 - 230

 

 

Anket Marka

Hangi Sınai Mülkiyet Hizmetinden Faydalandınız
 

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

Marka Olun...

Tescilli Markaların Koruma Süresi ve Yenileme Nasıldır?
Tescilli markanın koruma süresi başvuru tarihinden itibaren on yıldır. Bu süre onar yıllık dönemler halinde sonsuz sayıda yenilenebilir. Koruma süresi sona eren marka, sahibinin veya onun yetkili kıldığı vekilin talebi halinde yenilenir. Yenileme talebinin yapılması koruma
Devamını oku...
 
Marka Devri Nedir? Nasıl Gerçekleştirilir?
Marka devri; markanın tescil edildiği mal veya hizmetlerin tamamı veya bir kısmı üçüncü şahıslara devredilmesidir. Mahkeme kararının sonucu olan devir hariç markanın devri yazılı olarak yapılır ve devir sözleşmesi taraflarca imzalanır. Markalar siciline kaydedilmeyen devir, üçüncü kişilere karşı marka hakkı olarak ileri sürülemez.

Devamını oku...
 
Marka Hakkına Tecavüz Halleri ve Uygulanacak Cezalar Nelerdir?
a) Markanın tescil kapsamına giren aynı veya benzeri mal veya hizmetlerle ilgili olarak, tescilli markayı, benzerini ve halk üzerinde tescilli marka ile karıştırılma ihtimali olan herhangi bir işaretin tescilli markanın itibarından dolayı haksız avantaj elde edecek veya
Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!