Kimler Online

Şu anda 127 ziyaretçi çevrimiçi

Anket TSE

Hangi Ürün Belgelendirme Hizmetlerinden Faydalandınız
 

 

Yazarlar
BİZE DE BİR MALRAUX LAZIM

Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Ali Yüksel'in yazısı...

Devamını oku...
 
ANIT AĞAÇLAR VE KORUNMASI

Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Ali Yüksel'in "Anıt Ağaçlar ve Korunması" başlıklı yazısı...

Devamını oku...
 
“Sınai Mülkiyet Kanunu” ile Tasarım Hukukunda Yapılan Değişiklikler

Sınai Mülkiyet Kanunu 6 Nisan 2016 tarihinde TBMM’ne sunulmuş, komisyondan geçmiş ve TBMM’de kabul edilmiştir.

Devamını oku...
 
“100 Soruda Kentsel Dönüşüm” yenilendi


Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü tarafından ilk olarak 2011 yılında yayınlanan ve büyük bir beğeni toplayan ”100 Soruda Kentsel Dönüşüm” yenilenmiş hali ile yeniden sizlerle.

Devamını oku...
 
Batı Afrika; Uluslararası Madrid Sistemine Katıldı.
17 üye ülkesi ile "Afrika Fikri Haklar Organizasyonu" – OAPI; Uluslararası Marka tescilinde daha hızlı ve daha ucuz koruma sağlayan Madrid Protokolü Sistemine katıldı. Kısa adıyla 
Devamını oku...
 
Rekabet Analizi Şarttır!
Günümüz şartlarında firma kurmak veya firma olarak pozitif yönde büyüme eğilimi göstermek ticari açıdan belli koşulları yerine getirmekle mümkün olmaktadır...
Devamını oku...
 
Patent Bir Teknolojik İstihbarat Aracıdır
(2 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
http://www.gidamarka.com/images/ali.jpgPatentler teknolojik bilginin en büyük kaynağıdır. Patent belgesi ilk başvuru tarihinden itibaren yenilik yapmanın bir ödülü olarak 20 yıllık bir süre için TEKEL HAKKI olarak verilir. Verilen patent belgelerinin içeriği kamuoyunun haberdar olması ve teknik bilginin yayılması için yayınlanır.
Devamını oku...
 
Üniversitelerimiz Patent Fakiri!
http://www.gidamarka.com/images/ali.jpgÜlkemizde Temmuz 2009 tarihi itibariyle üniversite sayısı 139 oldu. Peki, hiç merak edeniniz oldu mu? Ülkemizde üniversite başına düşen patent sayısı kaç adet? Biz araştırdık... İşte sonuçları:
Devamını oku...
 
Gıda Sektörüne Genel Bakış
http://www.gidamarka.com/images/cumhura.jpgÜlkemizin gıda (kuru bakliyat, et, balık, süt, tahıl, bahçe ürünleri ve içecek) sektöründe faaliyet gösteren üretici ve ihracatçı firmalarını potansiyel pazar imkânları konusunda yeni ufuklar açmak amacıyla, gıda ve içecek sektörünün mevcut durumu, üretim ve finans imkânları, Türkiye piyasasındaki rakip ülkelerin konumu, ülkemizin söz konusu piyasadaki rekabet gücünün hangi düzeyde olduğu gibi bir çok konu hakkında bilgilendirmeli ve yönlendirmeliyiz.
Devamını oku...
 
Tercih Edilmek İçin; Doğru Alan Adı Seçin...
http://www.gidamarka.com/images/cumhura.jpgGünümüzde mal ve hizmetlerin reklam, tanıtım ve pazarlanması hızla fiziki ortamdan internet ortamına taşınmakta, yani e-leşmektedir. e-sohbet, e-eğlence, e-ticaret, e-devlet, e-yargı, e-dava ve daha bir çoğu…
Devamını oku...
 
`Markanızı Tescil Ettiricem` Diyen Herkese Kanmayın
http://www.gidamarka.com/images/cumhura.jpgSon günlerde merdiven altı hizmet sunan kişi ve firmaların sayısının arttığına dikkat çeken Cumhur AKBULUT Markasını tescil ettirmek isteyen firma sahiplerine uyarıda bulundu. Adres Patent Genel Müdür Yardımcısı Cumhur AKBULUT Yaptığı açıklamada 556 sayılı kanunda 28 Ocak 2009 tarihinde yapılan yeni değişiklikle taklit veya haksız marka kullanımına 3 yıla kadar hapis ve 2.000.000.TL ’ye kadar para cezası getirildiğini belirti.
Devamını oku...
 
Dikkat! 900 Bin Firma Tescilsiz Marka Kullanıyor...
http://www.gidamarka.com/images/ali.jpgTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği`nin (TOBB) verilerine göre; Türkiye`deki şirket sayısı 1,2 milyonu aştığını ifade eden Adres Patent Genel Müdürü Avukat Ali ÇAVUŞOĞLU yaptığı açıklamada; Son günlerde her ne kadar piyasalarda kriz, daralma, iflas haberlerini duysak da yaşanan her türlü sıkıntılara rağmen 1,2 milyon firma arasında krizden, etkilenmeyecek firmalar da mutlaka olacaktır, dedi.
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 - 3

 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!