Kimler Online

Şu anda 189 ziyaretçi çevrimiçi

Anket TSE

Hangi Ürün Belgelendirme Hizmetlerinden Faydalandınız
 

 

Yazarlar
Marka Üzerinde Kullanılan İşaretleri Neyi İfade Eder?
(8 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
http://www.gidamarka.com/images/mustafademmir.jpgGenellikle Amerika’da kullanılan TM ve SM ve bütün ülkelerde kullanılan ® işareti neyi ifade eder, kullanım amaçları nelerdir, nasıl kullanılmaktadırlar? TM, Ticari Marka (Trade Mark)’ın kısaltmasıdır. SM, Hizmet Markası (Service Mark) ’ın kısaltmasıdır.
Devamını oku...
 
Gıda Sektöründe Sınaî Mülkiyet Haklarına Bakış
http://www.gidamarka.com/images/ali.jpgGıda sektöründe genellikle kullanılan her ürün için mutlaka marka tescili yaptırılmalıdır. Zaten Gıda Sicil Belgesi almak için marka tescili bir zorunluluktur.
Devamını oku...
 
Marka Tescili Zorunlu Hale Geliyor
http://www.gidamarka.com/images/cumhura.jpgYeni Türk Ticaret Kanunu’na göre 1 milyon civarındaki şirket web sitesini kurmak zorunda… Firmaların kendi adlarına .com.tr uzantılı web alanı alabilmeleri için markalarını tescil ettirmiş olmaları şart.
Devamını oku...
 
3 Markadan 1'i Tescil Edilemiyor
http://www.gidamarka.com/images/cumhura.jpgBaşarı ve istikrarı yakalayan firmaları izlediğimizde,  yapılan çalışmaların başında marka oluşturma stratejisinin yer aldığını görürüz. 
Devamını oku...
 
Marka Yönetimi Sürecinde; Yap-İşlet-Devret Dönemi
http://www.gidamarka.com/images/cumhura.jpgNasıl mı? Bir... Markanızı Tescil ettirin. İki... Bu markaya yatırım yapın ve Üç... Zamanı geldiğinde satın. Evet; yanlış duymadınız satın. Marka olabilmek güç ister, emek ister, yatırım ister, zaman ister ve en önemlisi de marka yönetilmek ister.
Devamını oku...
 
2007'de PCT İle Patent Başvuruları
http://www.gidamarka.com/images/mustafademmir.jpgAmerikan patent ofisi başkanının 3 büyük buluştan sonra artık buluş muluş çıkmaz, patent ofislerini kapatalım dendiği söylenir. Her geçen yıldan sonra patent sayısı milyonları aştıkça bir yeni yıla başlarken dünyada acaba çözüm bekleyen başka sorun kaldı mı diye düşünülür. Dünya fikri haklar örgütünün (WIPO), 2007 yılına ait PCT (Patent İşbirliği Anlaşması) ile başvurulan patent sayılarına bakabiliriz.
Devamını oku...
 
Tasarımlarınızı Yurtdışında Tescille Koruyun
(1 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
http://www.gidamarka.com/images/mustafademmir.jpgÜlkelerin ekonomilerini gelişmişlik açısından hizmet ağırlıklı, sanayi veya tarım ekonomisi şeklinde sınıflarken; fikri-sınai hakların ekonomik kalkınmaya katkısı açısından da genel bir izlenim edinebiliriz.
Devamını oku...
 
Mustafa Kemal Şirket Yönetseydi
http://www.gidamarka.com/images/mka.jpgKar Arttırma Yöntemleri, Usta Yönetici ve Usta Satıcı kitaplarının yazarı Koray Tulgar’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal’in liderlik özelliklerini analiz ederek bu özellikler ile bir şirketin nasıl yönetilebileceği konusunda fikirler sunduğu kitabı “Mustafa Kemal Şirket Yönetseydi’ Alfa Yayınevinden çıktı.
Devamını oku...
 
Buluş Yaparak Daha Fazla Kazanmak İster misiniz?
http://www.gidamarka.com/images/ali.jpgKendi cebinizden çıkan koruyucu harcamalar bir seçenek değildir. Sadece bir tecrübedir. Tecrübeli buluşçular da keşfettikleri şeyleri patent başvurusu yapıldıktan sonra kabul edilene kadar geçen süre içinde yada daha öncesinde lisanslarlar. Ve tecrübeli girişimci şirketler de yeni buluşlarını patent almaya hak kazanmadan çok daha önce pazarlama departmanında değerlendirirler.
Devamını oku...
 
İhracattaki Artış Firmaları Markalaşmaya Yöneltti
http://www.gidamarka.com/images/ali.jpgFirmalara marka, patent ve tasarım lisans sözleşmelerinin hazırlanmasında ve kayıt işlemleri konularında hizmet veren Adres Patent Genel Müdürü Av. Ali Çavuşoğlu, ihracattaki artışın marka başvurularını da artırdığını belirterek, ''Özellikle gıda, tekstil ve mobilya sektöründe marka tescilinde artış var. Marka bilinci de arttı'' dedi.
Devamını oku...
 
Film Gerçek Oluyor
http://www.gidamarka.com/images/barisboy.jpgHatırlanacağı üzere başrolünü Tom Cruise'ın oynadığı Azınlık Raporu filminde, Tom Cruise Gap mağazasından içeri girdiğinde, kişisel bir reklâm, geçmiş alımlarının bir listesiyle kendisini karşılıyordu.
Devamını oku...
 
Fikri ve Sınai Hakkın Korunmadığı Ülkede Gelişme Olmaz
http://www.gidamarka.com/images/0aliyuksel.jpgGünümüzde hak kavramı dünyanın en güncel kavramıdır. İnsan hakları, çevre hakkı, hayvan hakları şeklinde uzayıp gidiyor. Hak Nedir? Neden hak?
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 Sonraki > Son >>

Sayfa 2 - 3

 

 

Tüm Ayrıntılarıyla Yeni Patent Kanunu

adres_kitap

Patentle Kazanmak Kitabı ÇIKTI!